Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - MIKULÁŠ 2017

Mikuláš 2017

V plzeňské zoo se bude nadělovat
Tuto sobota 9. prosince bude Zoologická a botanická zahrada jistě plná dětí. Od 15 hod. bude na statku Lüftnerka nadělovat Mikuláš. Zdejší expoziční kovárna se promění ve velké čertovské doupě. Zlobivé děti by se mu měly obloukem vyhnout. Naopak od Mikuláše dostane každý malý návštěvník dárkový sáček s dobrotami. Musí mu ale zazpívá kousek písničky nebo zarecitovat básničku. Mikuláš rád předá i dárek od rodičů.
V závěru mikulášského programu kolem 16. hod. se mohou všichni přítomní zúčastnit symbolického ukládání medvědů k zimnímu spánku. V doprovodu ošetřovatele si prohlédnou jejich podzemní kóje, v nichž budou zalezlí až do začátku března. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.
O třetí adventní sobotě, a v Zoologické a botanické zahradě tentokráte poslední, zvou pořadatelé na výpravný živý betlém v podání žáků a přátel ZUŠ Dobřany. Představení začíná na nádvoří statku Lüftnerka v 15 hod.
Na obě akce platí nezměněné mimosezónní vstupné.

Plakát ke stažení (PDF)

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI