Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - PTAČÍ SOBOTA 7.4. 2018

Ptačí sobota 7.4. 2018

VE ZNAMENÍ PTAČÍHO SVĚTA

Doprovodným programem ožije okolí statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně i tuto sobotu 7. dubna. Od 10 do 17 hod. se zde uskuteční oblíbená a tradiční Ptačí sobota.

A na co se mohou především dětští návštěvníci zoologické a botanické zahrady při Ptačí sobotě na statku Lüftnerka těšit?

Hlavním magnetem bude po roční odmlce opět strom s dravčím hnízdem, který pro ně připraví stromolezci ze společnosti Prostrom Bohemia Plzeň. Úkolem účastníků atrakce bude pod vedením odborníků na výškové práce v korunách stromů dopravit po laně do větví co nejrychleji koš s atrapou kamery snímající život v hnízdě. Své příznivce si určitě najde rovněž soutěžní naučná stezka, stejně jako další vědomostní soutěže. Určitě i proto, že za úspěšné splnění úkolů bude čekat na soutěžící odměna.

Součástí ptačí soboty budou letos též ukázky lesní pedagogiky zaměřené zejména na ptačí svět.

A na závěr pozvání k sobotní návštěvě plzeňské zoologické a botanické zahrady dobrá zpráva pro všechny nositele ptačích jmen: U pokladen na vás čeká po předložení průkazu totožnosti zlevněné vstupné do zoologické a botanické zahrady (neplatí pro DinoPark a specializovanou expozici Akva-tera na Palackého tř.).

Ryba

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI