Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - VELIKONOCE 2018

Velikonoce 2018

Plakát ke stažení zde.

 

O Velikonocích zve plzeňská zoo nejen na zvířátka
Čtyři dny tradic a lidového umění
Loňská čtyřdenní oslava Velikonoc v Zoologické a botanické zahradě města Plzně, stejně jako ukázky zdobení vajíček, pletení pomlázek a dalších lidových dovedností doplněné o kulturní program se líbily, takže podobný ráz svátků jara na statku Lüftnerka čeká návštěvníky i letos.
Program začíná každý den v 10 hod. a potrvá do 17 hod. Na rozdíl od loňského roku budou ukázky tradičních velikonočních dovedností ke spatření od pátku do pondělí, i když nejvíce tvůrců přislíbilo účast v sobotu a v neděli. Samozřejmě, rozhodující bude i počasí.
První kulturní zpestření letošních Velikonoc na Lüftnerce je naplánováno na sobotu 31. března. Skupina mladých herců pod vedením známého plzeňského divadelníka Zdislava Prince vystoupí v 11 a ve 14 hod. s komponovaným pásmem Velikonoční třída. Třída proto, že se představení uskuteční v prvorepublikové historické třídě, která je v souvislosti s oslavami 100. výročí republiky umístěna v prostorách statkové kovárny. Účinkující provedou především děti hravou a soutěžní formou velikonočními tradicemi a symbolikou těchto svátků. Těm bude věnována i tradiční výstavka na statkovém nádvoří.
Nedělní odpoledne bude patřit hned dvěma souborům. Ve 13 hod. se rozezní statek dětským folklórem v podání souboru Úslaváček při Základní umělecké škole ve Starém Plzenci. Na 15 hod. je připraven koncert ženského pěveckého sboru Carmina z Přeštic.
V pondělí se návštěvníci dočkají pravé velikonoční koledy, zvyku, který v našem kraji už není příliš k vidění. Její tradiční ráz umocní lidové kroje. Takže pondělní návštěvnice zoologické a botanické zahrady připravte se, bude se šupat. 
 

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI