Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - STÁŘÍ JE KRÁSNÉ S DOMOVINKOU

Stáří je krásné s Domovinkou

Kalendář a putovní výstava Domovinka, soc. služby o.p.s.
O prázdninách byla výše uvedenou organizací Domovinka vydána výzva pro fotografy, kteří by se chtěli podílet na projektu KRÁSNÉ STÁŘÍ. Zoo Plzeň zastoupená Kateřinou Misíkovou se rozhodla zapojit do tohoto skvělého počínání a jako jedno z míst k focení nabídla prostor Japonské zahrady.
Focení bylo několikadenní a senioři měli možnost vyzkoušet dobové šaty, pozornost zkušených maskérek, kadeřnic a dalších fotografů Davida Švarce a Aa nni c ky.
V zoologické zahradě strávili babičky a dědečkové jedno celé, slunečné, báječné odpoledne, kdy se mohli fotit s krajtou královskou, pásovcem kulovitým nebo želvou zelenavou. Bylo skvělé sledovat, jak se jim vždy rozzáří oči, jaký šmrnc dostane jejich tvář, jak si ve chvílích, kdy se jim někdo skutečně věnuje, neuvědomují vůbec svůj, leckdy vysoký, věk.
Je dobré být u zrodu něčeho, co vás donutí přemýšlet. Co vás donutí se na chvilku zastavit. Vznikl krásný kalendář a nádherné fotografie. Křest tohoto kalendáře proběhl v pondělí, 13. 11. v hotelu Continental v Plzni. Všechny nás to čeká a nikdo tomu neuteče, byť utíká seberychleji. STÁŘÍ JE KRÁSNÉ!
Kalendář lze objednat na FB Domovinka.
Za Zoo Plzeň, Kateřina Misíková


Zebra

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI