Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - VYŠEL IRIS 3-2018

Vyšel IRIS 3-2018

Vyšlo 3. číslo čtvrtletníku IRIS ročník 2018

V třetím čísle 16. ročníku časopisu IRIS s fotografií albínů sumce velkého na titulní straně se například dozvíte, že Česká řeka pod statkem Lüftnerka slaví už deset let od svého vzniku či jak zoologická a botanická zahrada přežila letošní tropické léto. Nahlédnutí do expozice medvědů prozradí mnohé nejen ze života těchto šelem, ale také to, že je letošek je pro ty plzeňské jubilejní.

Cestopisná expedice zavádí čtenáře v rámci seriálu ke 100. vzniku samostatného Československa na jihovýchodní Moravu – do míst, která se nazývají Moravskou Saharou. Rubrika Osobnost připomíná velkou léčitelku Boženu Kamenickou – bábu Radnickou.

Sběratele středových plakátů určitě potěší aktuální fotografie se třemi lvíčaty ve výběhu. O současné explozi mláďat v expozici lvů se dočtete v článku Mates se rozhodl zachránit lva berberského.

Časopis IRIS lze získat v jeho stálých distribučních centrech: V Plzni na ředitelství ZOO a BZ, ve specializované expozici AKA TERA, Palackého tř. 5, na recepci radnice, v informačním centru na nám. Republiky, ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje a na obvodních úřadech Plzeň 1 až 4. V Karlovarském kraji na Úřadu Karlovarského kraje, v Institutu dalšího vzdělávání v Západní15 a ve stanici mladých přírodovědců ve Staré Roli. V Chebu v Domě dětí a mládež Sova. Časopis je rovněž k dispozici ve většině okrskových knihoven na území Plzeňského a Karlovarského kraje.

Čtvrtletník IRIS si lze též předplatit. Částku 90 Kč za čtyři další čísla je třeba uhradit na číslo účtu 282 564 313/0300 VS 200 303.

Rys

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI