Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - PŘÍRUSTKY - DEVÁTÝ ZUBŘÍK JE "ONY"

Devátý zubřík je "Ony"

Devátý plzeňský zubr

Třetí společný potomek býka Arba (*2004) a zubřice Radbuzy (*2006) přišel na svět dne 25.10. 2017. Kuriozitou je, že se tak stalo den po odjezdu jeho nejstarší sestry Onie do zoo v Chemnitz. Stádo v Plzni je tak nadále pětičlenné. Nejstarší samici Cvarce je 22 let a je druhým nejstarším zubrem na území ČR.

Podle pravidel Mezinárodní plemenné knihy jsou mláďata v každé zoo křtěna tak, aby jejich rodiště bylo okamžitě poznat. Pro plzeňské zubry byla přidělena před lety značka „ON“, takže jsme tu měli Ondru, Onyxe, Onu, Oniu a Ontaria.

První zubři v Plzni - Cvuk a Cvarka se narodili v Chomutově roku 1996, v roce 1997 se stali prvními obyvateli naučné stezky „Vývoj přírody ve čtvrtohorách“. Již nežijící samec Cvuk byl roky vůbec nejmohutnějším zvířetem plzeňské zoo. První mládě, samec Ondra, se narodilo roku 2000, druhý, pokřtěný Onyx, 23.5. 2002.

Kmotrem zubříka se stal 21.3. 2018 pan primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Sameček obdržel jméno Ony (což je rusky Orel).

Zebra

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI