Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - PŘÍRUSTKY - VÝREČCI FILIPÍNŠTÍ Z KONCE BŘEZNA 2018

Výrečci filipínští z konce března 2018

Úspěšné odchovy výrečka filipínského v Plzni pokračují

První chovný pár dorazil do Plzně v roce 2011 ze Zoo Avilon na Filipínách. V plzeňské zoo je jedním z mnoha druhů ostrovních ptáků a savců, jejichž záchraně se věnuje.
Je to noční lovec hmyzu. Žije v párech, obývá lesy, primární pralesy i sekundární porost. Endemit Filipín. Samička mívá 1-2 vejce. Měří až 28 cm a váží až 300 g.

Mládě odchované poprvé v roce 2013 v Plzni (byl to český prvoodchov, rok po evropském prvoodchovu ve Wroclavi) je nyní v pražské zoo; od té doby se výrečci množí utěšeně a máme již 2 chovné páry. Počet vylíhlých mláďat je už 31, většina z nich byla odchována. Již 10. mládě pokřtil Radim Uzel v roce 2015. Plzeňské odchovy jsou i v dalších zoo, v Evropě jich je nyní 10 postupně přibývají.
Mláďata z roku 2018 (nyní dvouměsíční) jsou vystavena s rodiči v expozici Asijské zahradě. Jsou již 2. generací. V pátek 11.5. je pokřtila radní Plzeňského kraje paní Mgr. Radka Trylčová jmény Jíreček a Jíra.

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI