Makak lví

Do Plzně dorazil první samec Mak v roce 1981 ze Zoo Liberec. Sehnat nepříbuznou samici bylo v tehdejších podmínkách takřka nemožné. V roce 1992 obdržel dvě různé partnerky, ale na založení rodiny bylo vzhledem k vysokému věku (18 let) již pozdě. Po Makově úhynu se vedení zoo dlouho nerozmýšlelo a během krátkého období dovezlo 6 nových „wanderáků“. Bohužel se však makakové ve starém pavilonu opic neshodli a trochu to vypadalo jako v písni „Já mám devět kanárů, ty mě nejdou do páru“. Zkrátka opičky žily po dvojicích nebo trojicích a velkou rodinu nešlo utvořit. Proto samice Indra a Kotura odjely zpět do ciziny a byly vytvořeny dva páry Hubert-Eva a Bruno-Mirunka. Pozoruhodným jevem je skutečnost, že makakové se nebojí vstupovat do vodního příkopu, kde sbírají různé drobnosti, a to až po krk. Opice se totiž obvykle vodě vyhýbají.
Po několika letech přišla na svět první mláďata Mirunky a Bruna – Viki (1996) a Maki (1998), která potom prožila dospívání v již modernizované nezamřížované velké expozici se skalou za umělým sklem. Od té doby se postupně rodila další mláďata. Samec Hubert v roce 2001 zemřel, dožil se unikátního věku 30 let. V roce 2010 zaznamenala jejich tlupa stěhování do nového pavilonu v rámci afrických a asijských expozic. Další rodinu tvořil samec Wuppi, Vikina a jejich mláďata, v roce 2016 dorazil ke dvěma z nich nový chovný samec.

 

Makak lví
Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
Prázdniny v zoo mohou začít už tento pátek číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor