Štědrý den v Zoo Plzeň

Nenechte děti čekat na vánoční dárek až do večera.

V plzeňské zoo je rozdává zlatá rybka už dopoledne!

Pro sváteční návštěvníky 24. prosince připravila zoologická a botanická zahrada, stejně jako v minulých letech i letos, bohatý dopolední program pro celé rodiny. Začíná v 10 hodin a nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi k Tropickému pavilonu. Chybět nebude ani oblíbené chytání zlaté rybky, jež nešetří dárky. Děti tak nemusí čekat až na dárky pod vánočním stromkem, ale mohou se jich dočkat, byť v symbolické podobě, již před obědem. Protože jsme v zoo, zlatá rybka nebude samozřejmě živá, ale její chytání v kádi s vodou bude opravdové.

Z chovatelských důvodů se ani letos neuskuteční populární Vánoce u šimpanzů. Velkým zážitkem pro malé, stejně jako velké návštěvníky ale bude určitě rovněž procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna k vidění ve výbězích nebo pavilonech. První vánoce ve zrekonstruovaných výbězích prožívají lvi berberští a plameňáci růžoví.

Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, či piškoty. Mnozí se sem přicházejí setkat při skleničce hřejivého svařáku s příbuznými a známými.

Sváteční dopolední rodinný program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. hod. bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Jeho číslo bude určitě vyšší než 500 000, ale jak vysoko překročí půlmilionovou laťku - to rozhodnou příští vánoční dny. Výjimečného návštěvníka přijde pozdravit představitel města Plzně a poblahopřeje mu i starý končící rok.

-fh-

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor