březen–říjen: 8.00–19.00 (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00 (pokl. do 16:30)
Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.
Najdete nás zde.
Samice lva berberského Tamika přivedla na svět svůj čtvrtý vrh mláďat dne 9.5. 2022. Samec Mates byl od té doby oddělen s dvouletými potomky Fazanem a Faridou a od konce června si užívali modernizovaný venkovní výběh. Každé úterý v poledne se koná jejich veřejné krmení.
Mláďata – 1 samec a 2 samice, obdržela jména 30.8. Ghazanfar znamená arabsky přímo „lev“, Ghizléne („gazela“) a Ghalíya (krásná, vzácná).
Jejich patronem se stal, stejně jako u starších sourozenců, pan 1. náměstek primátora města Plzně Mgr. Roman Zarzycký, který udělil jména oběma samicím, patronem samce se stal Josef Váňa, osminásobný vítěz slavného dostihu Velká pardubická.
Lvíčata čeká v dohledné době spojování se samcem Matesem a staršími sourozenci.
Lvi berberští jsou v Plzni chováni od roku 2002, kdy vznikl původní výběh. Do té doby v zoo žili pouze lvi pustinní neurčeného poddruhu v klecích a od roku 1974 nedošlo k odchovu. Lvi berberští se v Plzni množí od roku 2016. Odchovaní lvi jsou například ve Francii ve třech různých zoo (Esma již měla mládě), v rakouském Herbersteinu, kde se již prvorozená Amira rovněž rozmnožuje a také v Zoo Chleby.
Lvi jako takoví žili v plzeňské zoo téměř nepřetržitě od 40. let 20. století, i v první lokaci u řeky Radbuzy. Množili se už za 2. světové války, na Lochotíně pak opakovaně v 70. letech. Tradiční jména pro lvy v 80. a 90. letech byla Paša a Elsa.
Okolo modernizované expozice přibylo větší množství naučných a informačních panelů, kde lze získat informace o lvech v přírodě, lidské péči i chovu v Zoo Plzeň.
Zoologická a botanická zahrada (Zoo):
Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):
Podrobné vstupné a slevy zde.