březen–říjen: 8.00–19.00 (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00 (pokl. do 16:30)
Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.
Najdete nás zde.
Pravidelný návštěvník naší zahrady by si možná vzpomněl, že v blízkosti pavilónu žiraf a nosorožců zahlédl skleníček s kaktusy a dalšími sukulenty. Tento skleníček má představovat ukázky xerofytní vegetace Argentiny. V loňském roce k němu po rekonstrukci vnější i vnitřní přibyly další dva podobné „příbytky“, v prvním případě ukazující převážně kaktusové sukulenty a cibuloviny Bolívie a Peru, v druhém podobné příbuzné rostliny Chile. V dohledné době by k těmto skleníčkům měly přibýt i stručné informační cedule.
Zatímco v argentinském skleníčku právě předvádí nepřehlédnutelnou krásu velkého květu Echinopsis candicans (zde ještě pod starším jménem Trichocereus) a několik dalších kaktusů (Lobivia, Gymnocalycium, Cleistocactus atd.), v bolivijsko – peruánském právě barevně kvetou drobní zástupci rodu Rebutia a ve třetím chilském skleníčku se objevují růžové květy na některých rostlinách rodu Eriosyce.
Pokud jste příznivci krásy kaktusových rostlin, určitě si k nám během následujících týdnů naplánujte cestu. Pokud nestihnete na vlastní oči vidět to, co právě kvete (některé kaktusové květy nemají bohužel delšího trvání a občas se ukazují jen na jeden den či noc), nesmutněte, poupata jsou připravená na řadě dalších jedinců a s trochou štěstí vždy nějaký rozkvetlý kaktus zahlédnete.
R. Matulová
Publikováno 22.5.2024
Popisky:
1. Gigantický květ na Echinopsis (Trichocereus) candicans
2. Nachystané ještě jedno poupě na Echinopsis candicans
3. Zvláštní květy na Cleistocactus strausii
4. Rebutia spegazziniana
5. Rebutia pygmaea var. orurensis
6. Rebutia breviflora
7. Eriosyce villosa
8. Eriosyce subgibbosa ssp. clavata
9. Eriosyce curvispina
Mapka
Zoologická a botanická zahrada (Zoo):
Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):
Podrobné vstupné a slevy zde.