Děkujeme za 100 nových adopcí v korokrizi!

   V sobotu 14. března se zavřely brány plzeňské zoo. Poprvé v její historii na Lochotíně na dlouho a neurčito. Zrovna v těch dnech byla dokončena výroční zpráva, která přinesla mj. počet zvířat zde chovaných k 31.12.2019/1.1. 2020. Je to 7004 kusů představujících 1172 různých druhů, poddruhů a plemen (taxonů). V začínající sezóně tak zoo přichází o významný zdroj příjmů na provoz, příjmy ze vstupného. Žádná zoo na světě není soběstačná a zvířata samozřejmě musejí dostat každý den svoji krmnou dávku a potřebnou péči. Není to jen krmení, ale také veterinární péče, teplo v expozicích. Jde rovněž i o péči o rostliny v areálu. Ať je svátek, všední den, teplo, zima; prostě denně. 

Adoptuj a pomáhej
   Od prvního dne nám nabízíte různými cestami různé formy podpory. Velmi si toho vážíme. Pravděpodobně nejefektivnější cestou pomoci, je adopce zvířat v zoo. Od roku 1991 bylo uzavřeno asi 1450 ročních adopcí, nyní jich je platných kolem 400. Adoptováni jsou zástupci 200 druhů a největší oblibě se těší například klokani, tučňáci nebo sovy. Na některá zvířata se ale nikdy nedostalo nebo stojí v ústraní. Jsou to například filipínští zoborožci, většina bahňáků, řada druhů kachen, někteří jeřábi, některá plemen ovcí, některé antilopy, muntžaci a mnoho dalších.
Informace naleznete na webu zoo v sekci Jak pomáhat/Adopce zvířat ZDE. Dotazy rádi zodpovíme například facebookovými zprávami nebo emailem vobruba@plzen.eu.


Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor