Hadí bistro u nosorožců

Nový náboj dostala expozice Poklady ostrovů v pavilonu nosorožců indických. Novinkou pro letošní rok jsou potravní specialisté z hadí říše. Proto výstavu charakterizuje výstižný název Hadí bistro.
Návštěvník možná na první pocit očekává nějaké kulinářské speciality k ochutnání. Záhy zjišťuje, že speciality k jídlu tu nečekají na něj, ale na hady specialisty v expozici.

Expozice je nově obohacena devíti zajímavými druhy hadů. Slepák nažloutlý (Xerotyphlops vermicularis) se specializuje na lov mravenců, žížaly a hmyz zase loví lykodon obecný (Lycodon capucinus). Plže vyhledává šnekojed kýlnatý (Pareas carinatus), zato vejcožrout africký (Dasypeltis scabra) v přírodě pátrá po ptačích hnízdech, aby se nasytil jejich vejci. Vodnářka pruhovaná (Homalopsis buccata) našla svou niku ve sladkovodních bažinách, rybnících a lesních tocích, kde loví ryby a žáby. Na lov netopýrů v jihoamerických jeskyních se specializuje hroznýšovec jamajský (Chilabothrus subflavus). Po plazích vejcích zase slídí madagaskarská užovka (Leioheterodon modestus). Jen velmi zřídka je na souši k vidění bradavičník jávský (Acrochordus javanicus). V ústích řek, v jezerech, brakických vodách a občas i v moři tráví většinu svého života, proto loví ryby. A asijská bičovka nosatá (Ahaetulla nasuta) nehybně číhá na svou kořist zavěšena ve větvích stromů. Zaměřuje se na lov ptáků a ještěrů.

Na snímcích J. Vogeltanze: lykodon obecný a vejcožrout africký

 

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor