Hravý podzim začíná

Tuto sobotu to bude v Kilometrovce štěkat

Psům všech plemen, stejně jako těm bez rodokmenu, bez ohledu na věk a velikost společně s jejich majiteli je určen Běh po šesti Kilometrovkou tuto sobotu 25. 9. se začátkem u Kalikovského mlýna. K jeho uspořádání spojily síly Sdružení IRIS, Zoologická a botanická zahrada města Plzně a plzeňská veterinární klinika RPVET. Registrovat se lze od 13 hod., ve 13,30 hod. je ostrý start. Pro úspěšné je tradičně připraveno množství cen, ale hlavním smyslem rekreačního a recesistického běhu je prožít příjemné podzimní odpoledne, navázat přátelství s dalšími pejskaři. ? Cíl závodu, jehož smyslem není zvítězit, ale zúčastnit se, je na konci Kilometrovky u komunikace k zoologické a botanické zahradě a Lochotínskému amfiteátru. Zde se uskuteční doprovodný psí program a budou vyhlášeny výsledky. Jsou připraveny např. ukázky agility, obrany, či pozitivního tréninku. Naučná stezka bude zaměřena na znalosti o psech. Společně s vyhlášením vítězů závodu bude také představen nejstarší a nejmladší psí účastník. Výtěžek z akce obdrží víceúčelové zařízení a útulek pro psy v Borovně. Každoroční podzimní odpoledne věnované psím miláčkům je satisfakcí za to, že z veterinárních a bezpečnostních důvodů do Zoologické a botanické zahrady města Plzně nemají vstup dovolen.

Svatý Václav zve do zoo k medvědům

Každoroční svatováclavský program na státní svátek 28. září v Zoologické a botanické zahradě města Plzně nabídne v úterý jejím návštěvníkům – zejména rodinám s dětmi – soutěžní procházku přes tři světadíly. Od expozice s africkými a asijskými zvířaty povede k těm evropským a vyvrcholí na vyhlídce nad medvědím výběhem. Začátek soutěžní vědomostní a dovednostní stezky bude poblíž hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi. Absolvovat ji bude možné mezi 10. a 17. hod. Úspěšní soutěžící se mohou těšit na zajímavé ceny.

-fh-

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor