Sobota 26.6. plná prázdninového programu

Těšíte se již na prázdniny?

V plzeňské zoologické a botanické zahradě je můžete prožít již tuto sobotu!

Skutečný konec školního roku je spojen až s posledním červnovým dnem. V Zoologické a botanické zahradě města Plzně se však děti rozloučí se školou již v sobotu 26. června. Od 10 do 17 hod. tu bude pro děti, ale i jejich rodiče, připraven pod názvem Adie školo, hurá na prázdniny pestrý soutěžní program o tradiční sladké a chladivé ceny. Jednoho z předních výrobců zmrzlin. Oblíbená naučná stezka, v letošním roce vzhledem k protikoronavirovým opatřením první, nabídne malou ochutnávku z prázdninového kotlíku.

Kdo chce pojmout sobotní návštěvu zoologické a botanické zahrady ekologicky, ten může využít každoroční akce "S vysloužilci do zoo". Od 9 do 17 hod. bude možné před oběma pokladnami směnit menší odložený elektrospotřebič (rychlovarnou konvici, fén atp.) za dětskou vstupenku k okamžitému použití. Ale pozor: Nabídka platí pro prvních 100 spotřebičů a nevztahuje se na DinoPark.

V sobotu 26. června se uskuteční v pravěké osadě za statkem Lüftnerka rovněž první letošní Den pravěkých technologií. Členové spolku Oživená prehistorie návštěvníkům názorně předvádějí a vysvětlují, jak si člověk v pravěku a starověku obstarával obživu a nástroje. K některým aktivitám je možné se i přidat a vyzkoušet si je vlastníma rukama.

Návštěva letní Zoologické a botanické zahrady města Plzně může být pro rodiny s dětmi současně startem do Prázdninové štafety – velkého dvouměsíčního putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje. Stačí navštívit 15 z 50 uvedených štafetových zastavení, vyfotografovat se na nich a snímky zaslat elektronicky pořadatelům. A těšit se na ceny jako je rodinný zahraniční zájezd, či pohled na Plzeňsko z letadla. Vše potřebné se dozvíte na http://stafeta.plzensky-kraj.cz.

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor