Poslední návštěvník přivítán, rekord padl

Symbolicky posledním návštěvníkem Zoologické a botanické zahrady města Plzně v roce 2022 se stala Veronika Valešová. Na odpolední výlet za zvířaty přijela z nedaleké Losiné s rodinou – manželem Janem a dětmi Josefínkou a Jáchymem. U otázky, kolikátá je to jejich letošní návštěva zoo, se poněkud zarazila, ale určitě to bylo několikrát. Navíc děti se v ní byly podívat s mateřskou školou.

Její vstupenka měla pořadové číslo 509 550. Ve srovnání se symbolicky posledním návštěvníkem roku 2019, kdy se plzeňské zoologické a botanické zahradě podařilo poprvé v historii překonat návštěvnický rekord 500 000 osob (dosáhla 504 984 osob), byl celoroční zájem o zahradu podle celkově příchozích ke 13. hod. 31 prosince o více než 5 000 lidí vyšší. A další zájemci o silvestrovskou procházku zoo nadále přicházeli.

Vzácné návštěvníky přivítali a dárky předali za zřizovatele zoologické a botanické zahrady – Město Plzeň – náměstek primátora Aleš Tolar a hlavní zoolog Bc. Tomáš Jirásek. Pan náměstek vyjádřil radost nad tím, že se zahrada vrátila v návštěvnosti do předkovidových čísel a současně vyslovil přesvědčení, že návštěvnost nad půl milionem osob se stane v následujících letech běžným standardem. Ke gratulantům se připojil i alegorický starý rok, který sebekriticky přiznal, že byl velice špatným rokem, nejhorším za mnoho posledních let. V zoologické a botanické zahradě ale snad tak zle na něj vzpomínat nebudou – vyjádřil naději. Nadělil ji opět vyšší než půlmilionovou návštěvnost a podařilo se v něm zrekonstruovat venkovní výběh pro lvy berberské a zasíťovat expozici plameňáků růžových. Při opět masovém výskytu ptačí chřipky je to velmi významné opatření.

Po skončení malé slavnosti u hlavní pokladny se rodina Valešova vydala za svými zvířecími oblíbenci: vlky, lvy a dalšími kočkovitými šelmami a především za želvami.

Přesné číslo návštěvnosti uvedeme v nejbližších dnech


Foto: Miroslav Volf, Iris

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor