Poslední návštěvník roku 2023

Zoologická a botanická zahrada připravila návštěvníkům v poslední den roku soutěžní a hravé dopoledne a přivítala symbolického posledního návštěvníka

Blahopřání a fanfáry letos patřily rodině Duchkových z Litohlav

Obdobně jako ve všech předchozích letech přivítala Zoologická a botanická zahrada města Plzně 31. prosince před 13. hod. na závěr svátečního silvestrovského programu symbolicky posledního návštěvníka roku. Letos se jím stala rodina Duchkova – matka Lucie a otec Kamil s dospívajícími dětmi Sofií a Denisem – z Litohlav na Rokycansku. Svěřili se, že zahradu navštěvují přibližně dvakrát ročně. „Děti častěji. Začínají být ve věku seznamování, takže do zoo chodí občas na rande,“ prozradila na ně maminka.Za zřizovatele zahrady – Město Plzeň – význačné návštěvníky pozdravil a popřál jim příjemně strávené poslední chvíle končícího roku v zoologické zahradě, jež je pýchou Plzně, náměstek primátora Bc. Aleš Tolar. Za vedení zoologické a botanické zahrady se připojila náměstkyně ředitele Vendulka Kaasová.

V průvodním slově zaznělo, že rok 2023 nebyl dobrým rokem. Pro zoologickou a botanickou zahradu to však neplatilo. Proč, prozradila ošetřovatelka Monika Nováková. Výčet největších úspěchů uvedla čtyřčaty lva berberského narozených v srpnu, ale jako jejich ošetřovatelka se zaměřila především na významné novinky u šimpanzů. Nejdříve zmínila začátkem září slavnostně otevřený zmodernizovaný výběh, přičemž se veřejnost dozvěděla, že jedna šimpanzice Marie je gravidní. Na konci téhož měsíce se skupina rozrostla o druhého samce – Jamba přivezeného z portugalské zoo.

Rodina Duchkova se stala 494 184. až 494 187. letošním návštěvníkem plzeňské zoologické a botanické zahrady. Celkové číslo bude ještě vyšší, neboť přes pokladny proudilo značné množství návštěvníků rovněž po 13. hod. byť provoz zahrady končil v poslední den roku v 16 hod. Přestože celoroční zájem nedokázal zopakovat loňskou návštěvnost přesahující půl milionu lidí, určitě i letošní výsledek postačí, aby se co do popularity zařadila mezi top turistické cíle v Plzni a regionu, nebo dokonce stanula na příčkách nejvyšších.

Slavnostní chvíle uvítání symbolicky posledního návštěvníka Zoologické a botanické zahrady města Plzně v roce 2023 ukončil ponocný veršovanou zdravicí, když celou slavnost prokládal fanfárami na trubku.

-fh-

Foto: Miroslav Volf

   

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor