Prázdniny přivítáme v sobotu 1. července

Startujte v zoo do prázdnin i Prázdninové štafety!
Vzhledem k datu, není tradiční program na přelomu června a července v Zoologické a botanické zahradě města Plzně loučením se školou, ale vítáním prázdnin. Pro mnohé dětské návštěvníky zahrady, jistě i jako malý dárek za hezké vysvědčení, bude v sobotu 1. července od 10 do 17 hod. připraven v centrální části areálu u Tropického pavilonu poněkud netradiční soutěžní program. Pod názvem Hudá na prázdniny si zájemci vyzkoušejí jak jsou připraveni na prázdninový pobyt v přírodě, na táborech, daleko od rodičů… Odměnami za splněné úkoly, někdy velmi netradiční, budou rovněž letos sladké studené dobroty od jednoho z předních výrobců zmrzlin. Oblíbená naučná stezka nabídne v duchu zvolené tématiky malou ochutnávku z prázdninového kotlíku.
Návštěva letní Zoologické a botanické zahrady města Plzně může být pro rodiny s dětmi současně startem do Prázdninové štafety – velkého letního putování po turistických zajímavostech plzeňského regionu. Zoologická a botanická zahrada je s ní spojena jako jeden z hlavních organizátorů od jejího prvního ročníku v roce 2003. Stačí navštívit 15 z 50 uvedených štafetových zastavení, vyfotografovat se na nich a snímky zaslat elektronicky pořadatelům. A těšit se na atraktivní ceny, které letos předá vylosovaným výhercům osobně císař a král Karel IV. na hradní dominantě Plzeňska – Radyni. Vše potřebné se o Prázdninové štafetě 2023, dozvíte na jejích webových stránkách http://stafeta.plzensky-kraj.cz.
-fh-

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor