Levhartice čínská dostala partnera

Z rakouského Tierparku Stadt Haag dorazil ve středu 15. 7. 2020 15-ti měsíční samec levharta čínského jménem Amadu. V budoucnu by měl utvořit nový chovný pár s naší samicí Tikou, která je původem ze Zoo Krakow a do naší Zoo přicestovala v dubnu 2019.
Transport znamenal pro obě zvířata změnu, samice byla přestěhována do vedlejšího výběhu, který má předvýběh a větší vnitřní ubikaci a je tak vhodnější pro případné odchovy. Samec je v sousedním výběhu a musí si pomalu zvyknout na nové prostředí a samostatný život bez sourozence a matky.
Po uvyknutí na vnitřní ubikaci se obě zvířata seznámí také s venkovním výběhem a v poslední fázi jim bude umožněn kontakt a seznámení přes pletivo rozdělující oba výběhy. Ke spojení zvířat dojde až se souhlasem koordinátora, který uděluje povolení k případným odchovům. Chov levhartů čínských je řízen programem EEP a my jsme vázáni k dodržování doporučení a ke spolupráci se záchranným programem.

Levhart čínský je v současné době jedním z nejohroženějších poddruhů levharta (pod 500 jedinců), který se vyskytuje v malých a izolovaných populacích v 7 čínských provinciích. Nejvíce jej ohrožuje pytláctví, nedostatek kořisti, ztráta životního prostředí a jeho fragmentace.

 

Levhartice Tika, foto Kateřina Misíková                                                           Levhart Amadu, foto Ing. Lenka Václavová 

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
Novinkou letošní sezóny je pavilon gueréz  číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor