Hutie stromová - zmizí z Evropy?

Hutie stromové nebo také hutie konga pocházející z Kuby chováme již řadu let. Před třemi lety chov kulminoval a my měli v zoo více než 10 zvířat. Jako to ale tak bývá i do chovu přijde krize. V tu dobu jsme chovali chovné trio s mláďaty. Po odeslání mláďat do nových domovů jsme postupně přišli o původní zvířata - důvodem bylo stáří.
Více než rok nám trvalo sehnat nová chovná zvířata a sestavit nový chovný pár. Sameček byl získán od našeho spřízněného privátního chovatele, tudíž se jednalo o potomka našeho chovu. Samička přijela z Prahy. Mláďata na sebe nedala dlouho čekat a narodila se hned čtyři. Jak už to tak bývá u početných vrhů – jedno z mláďat druhý den uhynulo. Zbylá trojčata se těší dobrému zdraví. Hutie chováme na chovatelském zázemí, jelikož zatím se pro ně nevybudovala plánovaná expozice.
Proč hutie chováme tolik let v zázemí? Odpověď je jednoduchá. Hutie jsou nenápadní hlodavci připomínající nutrii a jsou proto z konceptů zoologických zahrad vyřazované. Během posledních let se rapidně snížil počet institucí, kde se hutie chovají. Dnes na pouhých 13 zoo v Evropě. Z těchto institucí má skupinu či pár schopný reprodukce jen 9 a za poslední rok se mláďata narodila pouze v pěti z nich. Doufáme, že u nás hutie prošly znovuzrozením a budeme v chovu pokračovat i nadále.

-kr- 4.4. 2023

Hutie stromová - zmizí z Evropy?
Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor