březen–říjen: 8.00–19.00 (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00 (pokl. do 16:30)
Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.
Najdete nás zde.
Od loňského srpna, kdy odešel samec pižmoně do Kodaně, byl výběh pod kopcem k tygrům prázdný. Po zvážení všech možností jsme se nakonec rozhodli po delší přestávce obnovit chov jaků domácích.
Jak domácí je domestikovaná forma jaka divokého, který se od starověku chová v hornatých oblastech Asie. Je využíván k nošení nákladu i jako zdroj masa, mléka a vlny. Je velmi odolný a dokáže přežít i v extrémních podmínkách.
Na začátku letošního roku jsme se domluvili s kolegy v německém Cottbusu a Brně, že si od nich odvezeme jejich zvířata. Bohužel byl transport odložen kvůli korona-krizi.
Po otevření hranic jsme ihned plánování transportu obnovili. První zvíře jsme přivezli 23. června. Šlo o roční samici z Tierparku Cottbus. Vzhledem k velikosti zvířete souvisejícím s jejím věkem nebyl problém zvíře naložit a po čtyřech hodinách jízdy bezpečně vyložit v Plzni. Mladá samice má velmi zajímavou ,,pincgavskou´´barvu srsti. Jde o bílé pruhy na hřbetě a břiše na jinak černohnědém zvířeti.
Druhý den jsme jeli pro dvě samice do Brna. Vzhledem k tomu, že šlo o dospělá zvířata, musela být na naložení použita sedativa. Brněnský veterinář nejprve ,,přispal´´ tříletou samici, odebral jí krev a potom jí několik ošetřovatelů odvedlo do přívěsu, kde byla pomocí protilátky probuzena. Ten samý postup následoval i u dvouleté samice. Transport proběhl bez problémů a odpoledne jsme je vyložili. První noc strávily v boxu odděleně, ale hned druhý den jsme je spojili se samicí z Cottbusu.
-mp-
Zoologická a botanická zahrada (Zoo):
Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):
Podrobné vstupné a slevy zde.