Na statku Lüftnerka zavládlo jaro

I když právě udeřily největší mrazy za posledních několik let, tak zvířata na statku na to nehledí. Statek Lüftnerka je plný mláďat. První porody jsme zaznamenali již na začátku prosince. Jako vždy to byly jehňata ovcí šumavských. Jako obvykle je následovaly ovce skudde. Obě tato plemena jsou velmi odolná a jehňata nemají problém se vyrovnat se zimním počasím. Tentokráte nás svým brzkým porodem překvapila ovce cápová. Černá jehnička se narodila 29. prosince.
První vrh selat jsme očekávali v druhém prosincovém týdnu. Čtyři prasničky a tři kanečci se narodili jedenáctého. Druhá prasnice, Kordula je tajnůstkářka. Ještě se nám nikdy nepodařilo ji vidět při páření s kancem Jardou. To že je březí jsme věděli, ale termín porodu jsme jen odhadovali. Devět selat se narodilo 2. února. Od 18. prosince chováme již čtyři české červinky. Jalovici Broskvičce se narodil býček. Jako prvnička byla po porodu trochu zmatená, ale po dvou dnech se z ní stala starostlivá matka.
Dalším brzkým porodem nás překvapila holandská mini koza. Svá trojčata porodila devátého ledna. Vzhledem k tomu, že jde o velmi malá mláďata a kozy nemají tak hustou srst jako ovce, umístili jsme je do teplé stáje.
Na konci ledna bylo několik dní velmi slunných. Ideální počasí na připouštění králíků. Většina našich samic českých plemen s tím souhlasila a byly připuštěny.Na začátku února jsme zahájili sezonu líhnutí kuřat. Zapnuli jsme naši starou skříňovou líheň a umístili do ní první vejce. Koncem února tak očekáváme narození prvních zdrobnělých českých kropenek a skotských krátkonohých slepic.

-mp-

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
Novinkou letošní sezóny je pavilon gueréz  číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor