Za Chandrou v Lipsku

Levhart sněžný Chandra je naše historicky čtvrté úspěšně odchované mládě, narodila se v dubnu 2015 a v červenci roku 2017 byla na doporučení koordinátora převezena do Zoo v Lipsku. Toto doporučení jsme uvítali, jelikož s kolegy z Lipska máme velmi dobré vztahy a tamní zahradu považujeme za jednu z nejlepší. Dalším důvodem naší radosti, byl i fakt, že Lipsko je poměrně blízko a neztratíme tak možnost kontaktu. Některá u nás odchovaná zvířata odcházejí do vzdálených zahrad a pak máme o jejich dalším životě jen kusé informace.
Chandra v Lipsku utvořila pár se samcem Ascarem, na úspěšný odchov ale kolegové čekali delší dobu, nejprve nedostali od koordinátora chovu povolení, a po jeho obdržení bohužel samice svůj první odchov nezvládla. Ihned ale následoval další pokus, který je zatím úspěšný. V srnu 2021 se Chandře narodila dvě koťata, obě samičky, samice se vzorně stará. Samec Ascar je oddělován jen na krmení a jinak je se samicí a koťaty. Třináctého listopadu se naskytla možnost lipskou zahradu navštívit, promluvit si s ošetřovateli a vidět levhartí koťata, ta jsou s matkou zatím většinu času ve vnitřní ubikaci, jsou velmi klidná a hravá, ošetřovatelé už s nimi velmi pomalu začínají pracovat a připravují je na budoucí trénink, který usnadní manipulaci a kontrolu, ale to už bychom hodně předbíhali. Především přejeme kolegům pokračující úspěšný a nadále bezproblémový odchov.

-lv-

 

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
Novinkou letošní sezóny je pavilon gueréz  číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor