Začal podzimní úklid

Podzim je bezpochyby krásné roční období, dle mínění mnohých jedno z nejkrásnějších. Ano má své kouzlo, kdyby jen to listí každý rok neopadávalo za stromů. Každý rok si takto povzdechneme a pustíme se do úklidu. Práce ošetřovatele v zoo nespočívá jen v péči o svěřená zvířata, ale také v údržbě jejich výběhů. Napadané listí je proto třeba shrabat a odklidit, obzvlášť pečlivě musíme hlídat klece a voliéry, které by zatížení způsobené spadaným listím mohlo vážně poškodit, dalšími v pořadí jsou okapy, které je třeba také čistit a v neposlední řadě jsou shrabány a vyčištěny od spadaného listí celé výběhy. Každoročně je tak přemístěno několik kontajnerů plných listí. Ale jak už to tak bývá, nic není černobílé. Spadané listí nám sice přidělává problémy a přidává práci, naši zahradníci jsou za něj naopak rádi, jelikož jim poslouží k lepšímu zazimování rostlin, krásně zbarvené listí použijí také ošetřovatelé k zvelebení vnitřních expozic, zvláště menší zvířata se dokáží v nadýchaných hromádkách více než vyřádit a dřina s hráběmi tak nakonec přinese i trochu radosti.
Dva dny před říjnovým státním svátkem jsme začali s letošním podzimním úklidem, byla očištěna klec levhartů čínských, klec a střecha amazonského pavilonu. Následujících několik týdnů bude úklid pokračovat, abychom vše stihli, než přijde zima.

-lv-

 

Začal podzimní úklid
Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
V sobotu 25.5. oslavíme v Zoo a BZ den dětí číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor