Ptačí sobota 1.4. 2023

Ptačí sobota v zoo připomene Mezinárodní den ptactva

Aktuálním bonusem pro víkendové návštěvníky Zoologické a botanické zahrady města Plzně bude tuto sobotu 1. dubna od 10 do 17 hod. Ptačí sobota. Uskuteční se v centrální části areálu mezi hlavní pokladnou v ulici Pod Vinicemi a Tropickým pavilonem. Ačkoliv tématicky připomene Mezinárodní den ptactva, program je určen především pro rodiny s dětmi. Chybět nebude velice populární naučná stezka., stejně jako oblíbená lesní pedagogika. Užitečně se děti vydovádějí při různých vědomostních a dovednostních soutěží. Budou mít možnost si poměřit se s tučáky nebo erbovními ptáky plzeňské zoo – plameňáky. Zlatým hřebem programu budou ukázky umění akrobatických holubů předváděné Josefem Voráčkem.

Nositelé ptačích jmen mají do Zoologické a botanické zahrady města Plzně v sobotu 1. dubna vstup se slevou.

Plzeňská zoologická zahrada je velkým chovatelem cizokrajného ptactva. Návštěvníkům nabízí ke spatření řadu zajímavých a vzácných druhů, v přírodě mnohdy na hranici vyhynutí. Některé z nich se daří ošetřovatelům rovněž úspěšně rozmnožovat.

Mezinárodní den ptactva se slaví již od roku 1906, a to 1. dubna, v den podepsání Konvence o ochraně užitečného ptactva. Jedná se o první mezinárodní úmluvu s environmentálním obsahem. Ochrana ptactva a zdůrazňování jeho významu pro přírodu mají začátky na samém začátku 20. století. V Rakousku-Uhersku se první akce na podporu těchto rodících se snah uskutečnila na Slovensku a byla určena především školám.

Česká společnost ornitologická vyhlašuje každoročně Ptáka roku. Letos je jím polák velký. Z dříve naší nejpočetnější kachny se stal ohrožený druh. Za posledních třicet let ubyla třetina jeho české populace. Důvodem je intenzivní rybníkářství s nadměrnou rybí obsádkou, úbytek příbřežní vegetace a zarůstání břehů a ostrůvků dřevinami. Ač je celosvětově ohrožen, v ČR stále patří mezi lovné druhy. To by se však mělo letos změnit.

Zoo-vláček jezdí k zoo i v roce 2024, beze změn... číst dále
Novinkou letošní sezóny je pavilon gueréz  číst dále
V srpnu si na amfiteátru zavzpomínáme na tramskou éru číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně. číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor