Chci pomoci přírodě

2021 

V roce 2021 jsme na realizaci záchranných projektů jak doma za humny, tak venku za hranicemi přijali na sbírkový účet celkem neuvěřitelných 1008071,73 Kč. Nově je částka složena z podílu ochranářského tarifu vstupného Help Nature, dále z příspěvků, které byly vloženy do zapečetěných přenosných kasiček při ochranářských aktivitách, v záchranářském středisku, ale také do skleněné kasičky na vyhlídce u hrošíků i z přímých darů na sbírkový účet. 

Ochranářské vstupné si kupují návštěvníci dobrovolně na pokladnách a vědí, že pokud si vyberou tento tarif Help Nature, automaticky poukazují na sbírkový účet pro záchranné projekty 3 Kč z každé prodané vstupenky. Tři koruny ke třem korunkám a na konci roku se na sbírkovém účtu sešlo neuvěřitelných 515 469 Kč. Nejedná se o peníze z rozpočtu zahrady, ale o dobrovolné příspěvky veřejnosti.

2022

V letošním roce se dějí neuvěřitelné věci! Nepochopitelné, zrůdné a odsouzení hodné útoky, agrese a zlé síly Ruska ničí Ukrajinu a válečný konflikt ovlivňuje celý svět! Také plzeňská zoologická a botanická zahrada odsuzuje toto nehorázné násilí. Z toho důvodu prostřednictvím Veřejné sbírky přijímá finanční dary a bude je přeposílat některé ze zasažených zoologických zahrad na Ukrajině. Vyčlenila ku pomoci skleněnou kasičku na vyhlídce u hrošíků liberijských a prostřednictvím aktivit v Záchranářském středisku se bude snažit získat potřebné finance k pomoci. Koupí docela jiného hnojení můžete pomoci květinám ve vašich truhlících, ale také pomáhat potřebným.

Chci přispět na pomoc některé válkou zničené ukrajinské zoo

Chci přispět na podporu záchranných projektů Zoo a BZ města Plzně

Zoo a BZ bude stejným úsilím získávat finanční dary na podporu stávajících záchranných projektů, které dlouhodobě podporuje. Podpoří tak projekt na ochranu chřástala polního a sýčka obecného, věnovat se bude také ohroženým druhům rostlin v České republice a za hranice bude pomoc opět směřovat na Filipíny (Talarak), do Senegalu (Derbianus), na Borneo (Pesisir Balikpapan) a na Jávu (Tanduk Satu). Nově pod svá křídla přijala snahu zapsaného spolku Zamenis, který se již mnoho let snaží o záchranu zbývající populace užovky stromové v Poodří. Druhou novinkou je projekt na záchranu karase obecného - Zachraňme karase obecné! (www.zachrankarase.cz). Karas obecný se u nás stal kriticky ohroženým druhem. Proto chceme přispět k aktivitám a úsilí zakladatelů projektu z Biologického centra Akademie věd ČR, České zemědělské univerzity v Praze a Zoo Praha. Přispívat bude také každý návštěvník, který si zakoupí tarif vstupného Help Nature, a to částkou 3 Kč.

SRDEČNĚ VÁM DĚKUJEME, ŽE SE PŘIDÁTE K NÁM!

Osvědčení k Veřejné sbírce 2022

Partneři projektů

 

  


Od konce listopadu bude připraven tradiční program v Zoo Plzeň.Adventní a vánoční… číst dále
V roce 2022 máme mnoho novinek u lvů berberských:* modernizovaný výběh*nová mláďata* nové… číst dále
Zveme Vás do samostatné expozice Akva Tera v centru Plzně.Vážení návštěvníci,expozice Akva… číst dále
2021 V roce 2021 jsme na realizaci záchranných projektů jak doma za humny, tak venku za… číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:220 Kč
děti, studenti, senioři:      160
rodiny (2+2):                      720

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:390 Kč
děti a studenti:290 Kč
rodiny (2+2):                      1270 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Instagram
Tripadvisor