březen–říjen: 8.00–19.00 (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00 (pokl. do 16:30)
Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.
Najdete nás zde.
Pod sukulentním skleníkem vznikla v roce 2019 nová expozice Makaronésie. Makaronéské ostrovy leží v Atlanském oceánu západně od Gibraltaru. Pojmenování pochází z antické doby, v řečtině Makaronésie značí šťastné ostrovy. Souostroví tvoří Azory, Madeira, Ostrovy Selvagenes (Divoké ostrovy), Kanárské ostrovy a Kapverdy. Všechny ostrovy jsou vulkanického původu a ne příliš velkého stáří (asi 40 miliónů let).
Ve třech skleníčcích je možné pozorovat kromě suchomilných rostlin i několik druhů ptáků a plazů, mj. endemické kanáry divoké (Serinus canaria) a pěnkavy kanárské (Fringila teydea), mabuje kapverdské (Chioninia vaillantii), scinky dvoupruhé (Chalcides sexlineatus), skřivany ouškaté (Eremophila alpestreis atlas), skřivánky krátkoprsté (Calandrella brachydactyla), stepokury krásné (Pterocles alchata caudacutus) a veleještěrky obrovské (Gallotia stehlinii).
Ostrovy známé i neznámé
Na makaronéskou expozici volně navazuje botanická expozice ostrovní flóry vybudovaná v roce 2020. Jak už kdysi řekl senegalský přírodovědec Baba Dioum, chránit budeme jen to co poznáme a co si zamilujeme. A přiznejte si, víte kde se nachází Ostrovy Juana Fernandeze, Tříkrálové ostrovy, Ostrovy Svatý Pavel a Amsterdam či Chathamovy ostrovy? Všechny z nich jsou plné krásných a zajímavých endemických rostlin. Ale taky bohužel často ohrožených. Naučné tabule návštěvníkům přibližují osudy některých z nich. Navíc upozorňují na druhy, které člověk svým nerozumným počínáním vyhubil a známe je pouze z historických dokladů.
Zoologická a botanická zahrada (Zoo):
Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):
Podrobné vstupné a slevy zde.