březen–říjen: 8.00–19.00 (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00 (pokl. do 16:30)
Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.
Najdete nás zde.
V pátek 8.3. v odpoledních hodinách dorazila z ostravské zoo roční velboudice Tereza. přidala se k místní zasloužené samici Josefíně a mladé Kayla (Lojzičce).
Plzeňská zoo poprvé odchovala korovce mexické V chovatelském zázemí expozice Království jedu nyní pečují chovatelé o 8 mláďat korovce mexického (Heloderma horridum exasperatum). Je to jeden ze 4 poddruhů tohoto druhu. Jde o jedovatého ještěra. Pochází ze SZ Mexika, dorůstá až 80-90 cm. Jde o vejcožravý druh, na stromy vázaného ještěra. Je zvyklý v zimě hibernovat, což je důležité i pro odchov v zoo, pro reprodukční chování samice. Dle informací ošetřovatele Jana Dohnala získala plzeňská zoov rámci Evropského záchranného programu EEP dospělý pár od kolegů ze Zoo Zagreb v roce 2017. Koncem srpna…
Vodušek je již pětPřed nedávnem jsme informovali o prvním mláděti roku – samičce africké antilopy vodušky červené – lečve (Kobus leche kafuensis). Jejich pomyslná školka v africkém pavilonu v této chvíli (25.1.) čítá již pětici mláďat, samé samičky. Stádo v Plzni tvoří nyní devět dospělých samic, ke kterým se v období námluv připojuje krásný dospělý samec a pět letošních mláďat. Stádo je v této chvíli skryto návštěvníkům v útrobách pavilonu z roku 2007.První voduška lečve, sameček, se v Plzni narodila 26.3.2005. Od té doby již několik desítek dalších. V roce 2003 byl získán tento krásný druh jako 3. druh vodušky v historii plzeňské zoo, po…
V prosinci 2018 a lednu 2019 zaznamenal statek Lüftnerka doslova příval mláďat. Nalezneme je u ovcí šumavek, skudde, valašek nebo u koz girgentánských.
Kagu chocholatý je nelétavý endemit z Nové Kaledonie. Vzhledem připomíná volavku, patří ale do řádu krátkokřídlí a nemá žádné blízké příbuzné. Žije v párech. Živí se drobnými živočichy. Je to ohrožený druh, žije jich posledních několik stovek.V Evropě je chová pouze 6 zoo, koncem roku 2018 získala Zoo Plzeň 2 samce z Vogelparku Walsrode v Německu. Naleznete je v expozici v Asijské zahradě.
Prvního ledna zaznamenala plzeňská zoo první přírůstek roku 2019 - samici africké antilopy vodušky červené (lečve). Tento druh je v Plzni chován od roku 2003 a úspěšně se množí.
Vánoční zvířecí a expoziční dárek návštěvníkům zooPřed nedávnem dovezla plzeňská zoo malou kolonii o 13 zvířatech z Jihočeské univerzity, v pátek 14.12. 2018 se narodilo prvních 10 mláďat. Rypoš lysý je v mnoha ohledech unikát.Je to eusociálně žijící africký podzemní hlodavec – to umí zejména všekazi, mravenci či včely, ze savců pouze 2 druhy rypošů. V zoo je chován vzácně, nyní kolem 30 zoo v Evropě, v ČR pouze v Plzni.Plzeňská zoo dříve chovala jiné druhy rypošů. Společenstvo rypošů lysých má královnu, která je největším jedincem – dosahuje hmotnosti až 50 g (vzácně i více), řadový jedinec do 35 g a měří 8-10 cm…
V pátek 26.10. 2018 dorazil krátce před polednem nový hrošík liberijský Hugo z rodné zoo Bristol, kde se narodil 20.8.2016. Až dospěje, stane se partnerem pro naše dvě samice Monicu (20) a Pompe (27) na doporučení od koordinátorky EEP (Evropského záchranného programu).Plzeňská zoo chová hrošíky od roku 2010, jako jedna ze 4 tuzemských zoo v současnosti. Venkovní expozice jim umožňuje plavat velkou vodní nádrží i pást se na ostrově opic gueréz angolských. Tento africký pralesní savec byl objeven až počátkem 20. století, do té doby byl znám jen z fosilních pozůstatků z pravěku. Hrošík je spíše samotářek a proto žijí dospělí jedinci v zoo odděleně. Velký příbuzný…
Zoologická a botanická zahrada (Zoo):
Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):
Podrobné vstupné a slevy zde.